Swiatynia okładka
Nowa książka z płytą CD
Świątynia. Wprowadzenie do kontemplacji

Uwaga. W dniach 08-19.10.2018 mamy urlop.
Zamówione w tych dniach produlty wyślemy w dniu 22.10.2018

Kurs Chrześcijańskiej Terapii Integralnej

 

TRZECIA EDYCJA : )    Ruszamy w listopadzie 2018 w Warszawie
Propozycja dla psychoterapeutów, doradców i innych osób zajmujących się pomocą psychologiczną

 

 

KURS CHRZEŚCIJAŃSKIEJ TERAPII INTEGRALNEJ (TRZECIA EDYCJA)

W odpowiedzi na prośby płynące do nas z różnych stron, postanowiliśmy ponownie zorganizować kurs dla terapeutów, podczas którego będziemy dzielić się naszym doświadczeniem pracy w podejściu, które określamy Chrześcijańską Terapią Integralną. Tym razem kurs odbędzie się w Warszawie. Celem kursu jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej terapii i duchowości oraz umiejętności, które będą mogły zostać wykorzystane w pracy z człowiekiem. Chcemy podzielić się zarówno metodami powszechnie znanymi w różnych szkołach terapii, jednak szczególnie, naszymi własnymi odkryciami.

Kurs stwarza przestrzeń spotkania ludzi, którym bliskie są idee zawarte w naszej książce: „Rozwój. Jak współpracować z łaską?” oraz chrześcijańskie podejście w terapii. Jak życie pokazało, ma on kontynuację w postaci zjazdów „co jakiś czas”, o charakterze spotkań szkoleniowych, z możliwością dzielenia się własnymi doświadczeniami (dla chętnych), regularnie działa grupa superwizyjna. Jesteśmy świadkami organizowania się środowiska terapeutów, którym bliskie jest podejście ChTI (www.chti.pl). Powstała przed rokiem Fundacja Theosis (www.fundacjatheosis.pl) zajmuje się między innym propagowaniem idei chrześcijańskiej terapii integralnej.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące naszego kursu.

 

 

DLA KOGO?

Uczestnikami kursu mogą zostać osoby już pracujące z człowiekiem (terapia, poradnictwo, coaching etc.), które ukończyły różne szkoły terapii (studia, kursy i profesjonalne szkolenia). W naszym przekonaniu terapeutą chrześcijańskim może być wyłącznie osoba znająca „od wewnątrz” życie duchowe, dlatego ważnym kryterium będzie praktykowana modlitwa oraz akceptacja zasad etycznych wynikających z nauczania Kościoła Katolickiego.

 Zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji potencjalnych uczestników.

 

 

CO DA, A CZEGO NIE DA, UCZESTNICTWO W KURSIE?

Nie mamy uprawnień nadawania jakichkolwiek certyfikatów upoważniających do wykonywania zawodu. Celem kursu nie jest uczenie terapii od podstaw. Uczestnicy kursu muszą się opierać na własnych ścieżkach kariery zawodowej. Naszym celem jest przekazanie praktycznej wiedzy oraz umiejętności charakterystycznych dla Chrześcijańskiej Terapii Integralnej, tak jak ją sami pojmujemy. Osobom, które przejdą szkolenie i spełnią stawiane wymagania (p. niżej) zaproponujemy znalezienie się w bazie terapeutów, których polecamy, jako praktykujących zgodnie z podejściem ChTI. Znaleźć ich można na stronie www.chti.pl

 

Warunki, jakie trzeba będzie spełnić, aby znaleźć się w bazie terapeutów ChTI:

 • podjęcie modlitwy osobistej, szczególnie doświadczenie modlitwy w ciszy oraz kierownictwa duchowego
 • poświadczone odpowiednimi dokumentami ukończenie lub kontynuowanie nauki w uznanych ośrodkach szkolących terapeutów (niekoniecznie chrześcijańskich)
 • aktywne uczestnictwo w zajęciach obejmujących kurs
 • odbywanie rekolekcji wprowadzających w duchowość Przyjaciół Miłości Miłosiernej (prowadzone przez nas cyklicznie rekolekcje o charakterze Lectio Divina, cztery stopnie)
 • kontynuowanie spotkań o charakterze superwizji w gronie terapeutów ChTI (o ile to możliwe) lub superwizji w ogóle
 • praktyka zawodowa
 • w przypadku praktyki prywatnej, przyjęcie zasady, że pacjent może płacić mniej, jeśli rutynowa stawka jest dla niego za wysoka

 

 

JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY ZAJĘCIA?

Zjazdy będą odbywały się w Kaniach pod Warszawą (https://sites.google.com/site/kanieosrodek/kontakt-1)

18.00 – 21.00 w piątek

9.00 – 18.00 (z godzinną przerwą obiadową) w sobotę

7.30 – 13.00 w niedzielę ( z 45 min przerwą śniadaniową)

Osoby spoza Warszawy będą mogły skorzystać z noclegów i posiłków zamówionych przez siebie indywidualnie (ceny dla naszych kursantów podamy w późniejszym terminie).

 

Planujemy dziewięć zjazdów:

 

1.    16  18 listopada 2018

2.    7  9 grudnia 2018

3.    11 – 13 stycznia 2019

4.    15 – 17 lutego 2019

5.    8 – 10 marca 2019

6.    29 – 31 marca 2019

7.    26 – 28 kwietnia 2019

8.    24 – 26 maja 2019

9.    14  16 czerwca 2019

 

 

Każdy zjazd będzie zawierał:

 • spotkanie wokół Słowa o charakterze Lectio Divina z dzieleniem z własnego doświadczenia życia wewnętrznego
 • wprowadzenie teoretyczne w temat (poruszymy na pewno: podstawy teologiczne ChTI, zespół niezaspokojenia emocjonalnego (ZNE), nerwica deprywacyjna, nerwica lękowa, pacjent depresyjny, neurotyczny, praca z niechcianymi odczuciami homoerotycznymi, doświadczenie nocy ciemnej – na styku duchowości i psychologii, uzależnienia i zachowania kompulsywne (szczególnie: masturbacja, pornografia i inne niezwiązane z alkoholem lub środkami psychoaktywnymi), elementy towarzyszenia duchowego)
 • przekazanie konkretnych technik, sposobów pracy użytecznych w danym temacie (praca z myślami, praca z ciałem, medytacja, kontemplacja, elementy choreoterapii, psychodrama, praca grupowa, afirmacja)
 • ćwiczenia
 • superwizje w grupie
 • zadanie domowe (np. lektury, przygotowanie zagadnień teoretycznych, ćwiczenia do zastosowania w pracy z klientem, etc.)

Część zajęć będzie rejestrowana i udostępniona w postaci plików audio lub wideo do ściągnięcia.

 

 

KOSZT I MIEJSCE ZAJĘĆ

 W zależności od ilości chętnych ustalimy koszt uczestnictwa w kursie. Nie będzie on wyższy niż 390 zł za jeden zjazd. Cena nie obejmuje noclegów i posiłków, które trzeba sobie samemu zapewnić. W przypadku, gdy uczestnik nie może uczestniczyć z jakiegoś powodu w jakimś zjeździe opłata za ten zjazd zostaje zredukowana do 200 zł.

 

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia prosimy przesyłać do nas mailem (jacek@gajdy.pl), powinny zawierać:

 • imię i nazwisko, wiek, telefon do kontaktu
 • kilka słów o sobie (dlaczego ten kurs oraz krótkie podsumowanie swojej drogi duchowej)
 • CV
 • listę ukończonych z dyplomem, certyfikatem studiów wyższych, szkoleń, kursów (proszę podać rok otrzymania dyplomu)
 • aktualne miejsce praktyki (z uwzględnieniem liczby klientów w skali roku – nowe „przypadki”, ilość godzin pracy z człowiekiem dziennie)
 • informacje jakie zagadnienia i obszary terapii szczególnie Cię interesują

Po zakwalifikowaniu na listę uczestników otrzymasz od nas potwierdzenie z prośbą przelanie kaucji (390 zł) - jest ona zwracana w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie do września 2018 roku. Kaucja będzie potraktowana jako opłata za ostatni (dziewiąty) zjazd. Uczestnicy mogą otrzymać fakturę vat.

Fundacja

theosisJeśli chcesz możesz wesprzeć materialnie nasze działania. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj na stronę Fundacji Theosis www.fundacjatheosis.pl.

Pro Homini

Pro Homini Marcin Gajda
Bolechowo 14
72-100 Goleniów

53 1140 2004 0000 3902 7698 9549

 

Wiadomości

Jeżeli chcesz dostawać od nas powiadomienia i zaproszenia, przejdź na stronę Przyjaciół Miłości Miłosiernej i podaj swój adres e-mail w formularzu u dołu strony.

Facebook